Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ CHOLINA

Naši sponzoři : Hospůdka u Patrika, Stavební práce Svoboda ,Prodej autobaterií Snášel, Autodoprava Koudelný ,Servis a prodej Hasící techniky Rec,Autodoprava Kroutil,Zemní práce Chytil,Autogreader Koudelný, Autodoprava Juřička, Řeznictví Valouchová Marie,HP Servis Rumler ,Autoškola David Číhal,Zámečnické práce Pavel Svoboda,Obecní úřad Cholina, Olomoucký kraj všem naším sponzorům moc děkujeme

Pro případ ohrožení

 V rámci preventivně výchovné činnosti vydává Hasičský záchranný sbor České republiky tématicky zaměřené příručky pro obyvatele. Jedna z nich má název "PRO PŘÍPAD OHROŽENÍ - Příručka pro byvatele".

 Tato příručka obsahuje obecné návody a doporučení, podle kterých bychom se měli jako občané chovat a jednat pokud nastane mimořádná situace. Samozřejmě, že jakákoli příručka nemůže obsáhnout veškeré možné situace, ale dává nám
                                      jednoduchý obecný návod jak bychom se měli zachovat.

                                     Příručka obyvatelstvu.pdf

Sebeochrana ukrytím

Tato metodická pomůcka je zejména určena pro orgány státní správy, územní samosprávy, právnické osoby a podnikající fyzické osoby. Odpovídá na nejčastější dotazy směřující k ochraně obyvatelstva v případě vzniku mimořádných událostí a snaží se poradit, kde je možno odpovědi na otázky získat v běžném životě.

Popisuje, jak vhodně využít podzemní i nadzemní části obytných domů, provozních či výrobních hal k jejich úpravě pro improvizované úkryty. V dalších kapitolých radí, jak improvizovaným způsobem chránit dýchací cesty a povrch těla před vlastnostmi nebezpečných látek.

                            sebeochrana.pdf
TOPlist